VIPGold.sk
VIPGold.sk
VIPGold.sk
VIPGold.sk

F.A.Q.- Svadobné obrúčky

Upozornenie!

Na internete sa začali objavovať svadobné obrúčky dovezené zo zahraničia - najmä z Turecka. Takéto obrúčky sú bez možnosti akejkoľvek zmeny povrchu. Nie je to totiž výroba na mieru, je to tuctová výroba. Aj keď je ich cena veľa krát lákavá, tieto obrúčky zďaleka nedosahujú kvalitu našich obrúčok (nekvalitná povrchová úprava bieleho zlata, nemožnosť zmenšiť obvod kvôli zle galvanizovanému povrchu, nemožnosť zmeny šírky, matovania, profilov, počtu kamienkov atď.). Takéto obrúčky majú predajcovia väčšinou skladom k odberu ihneď, alebo ich doručujú do 24hodín. Rozoznáte ich aj podľa rovnej alebo vyfrézovanej (odľahčenej) vnútornej časti prsteňa nakoľko tieto obrúčky nie sú profilované -zaoblené z vnútornej strany. Spomenuté turecké obrúčky môžu vyzerať napríklad takto:


115_woman_rings_3


Tiež nikdy nemáte istotu či takáto obrúčka pred dodaním nebola rozťahovaná v prípade že predajca nemal skladom vašu požadovanú veľkosť. Napríklad z menej predávanej veľkosti 49 na najviac požadovanú 51-52. Bežné veľkosti sa totiž vždy predajú ako prvé. Keď  že predajca bežne musí zakúpiť celú kolekciu veľkosti, tých menej predávaných veľkostí sa musí nejako zbaviť. Bohužiaľ keď si tú roztiahnutú obrúčku po čase budete chcieť zväčšiť pravdepodobne Vám praskne nakoľko už dosiahla svoj maximum (predošlým roztiahnutím u predajcu).  

Sú obrúčky z vašej ponuky vyrábané na mieru?

Všetky obrúčky z našej ponuky sú vyrábané výlučne na mieru. Bez ohľadu na to z akého sú kovu (zo zlata, striebra, ocele či titanu). Každá jedna obrúčka sa vyrába na mieru!

Sú zlaté obrúčky z vašej ponuky profilované?

Áno samozrejme. Každá jedna obrúčka z našej ponuky je profilovaná(zaoblená z vnútornej strany). Tým sú obrúčky zároveň aj hrubšie v porovnaní s konkurenčnými obrúčkami. Hrúbka naším obrúčkam zároveň zaručuje dlhu životnosť a sú to skutočne šperky, ktoré Vám vydržia celý život!

Z akého materiálu sú vyrábané obrúčky z vašej ponuky?

Všetky zlaté svadobné obrúčky sú vyrábané zo 14 karátového zlata. Existuje možnosť vyhotovenia obrúčok aj z 18 karátového zlata. Oba tieto kovy sú platne registrované na puncovom úrade Slovenskej republiky. Tieto materiály podliehajú  prísnej kontrole zloženia a kvality.

Ak je obrúčka viacfarebná, je to len pozlátené alebo sa obrúčka skutočne skladá zo zlata rôznych farieb?

Toto je veľmi častá otázka, pretože mnoho zlatníkov nespája dva materiály do jedného celku. Klasickou ručnou prácou ostávajú v spojoch dierky a množstvo nedostatkov viditeľných voľným okom, a preto sa prikláňajú len k pozlacovaniu, čo je ale v podstate klamanie zákazníka. Kombinované(viacfarebné) obrúčky z našej ponuky sú samozrejme zložené z dvoch alebo viacerých druhov zlata. To napríklad znamená že biele zlato je aj naozaj biele a nie je iba pozlatené. To iste platí pre žlté a červené zlato.


Je možné si vybrať obrúčky aj v inej kombinácii, ako je vyrobená vzorka?

Áno. Možné je meniť farebnosť zlata, povrchovú úpravu, počet vsadených kameňov, profil, šírku atd.

Dokážeme pre Vás vytvoriť vlastný originál. Či už na základe existujúcich vzorov, alebo na základe vašich podkladov prípadne fotografii.

Máte aj nejaké iné vzory okrem tých zverejnených na vašej stránke?

Na našej pobočke v Bratislave nájdete veľké množstvo originálnych vzorov, ktoré nie sú zatiaľ ešte ani na internete a dajú sa naživo vidieť a vyskúšať.

Dá sa do obrúčok gravírovať meno a dátum sobáša,..?

Áno. Dokážeme gravírovať do vnútra obrúčok Vaše mená, dátumy, alebo znaky. Jedná sa o presné nápisy podľa šablón. Gravirovanie do vnutornej strany zlatých obrúčok je u nás bezplatné. Existuje aj možnost gravirovania na vonkajšiu stranu obrúčok, napr. odtlačky prstov, tep srdca, logo či Váš ručný podpis..

Čo znamená doživotný bezplatný servis, ktorý je k obrúčkam zdarma?

Zákaznik kúpou zlatých obrúčok získa od výrobcu doživotný bezplatný servis na obnovu povrchu obrúčok.

Tento bezplatný servis zahŕňa nasledovné :

*Dôkladné vyčistenie obrúčok

*Vyleštenie obrúčok

*Kontrola osadených kamienkov

*Oprava povrchovej úpravy (prematovanie, opieskovanie a iné) *

*Rhódiovanie bielych obrúčok

Servis obrúčok bude vykonávaný výrobcom bezplatne v časovom intervale 1 krát za 24 mesiacov

Aka je doba dodania obrúčok?

Bežná dodacia lehota zlatých svadobných obrúčok je cca 7-30 pracovných dní od objednania. V prípade potreby možná je aj expresná výroba.

Dodanie ocelových a titánových prstenov trvá cca 7-21 pracovných dní od objednania.