Children's white gold bracelet with a plate and the possibility of engraving, 14K
Code: DPIX55
Slovak company
Product detailed description
Children's bracelet with a plate made of 14 carat white gold. Suitable as a gift for a baptism.
Closing with a pen ring.
The plate can be engraved with text of your choice for an additional fee (depending on the length of the text).
Additional parameters
| Category: | Bracelets |
|---|---|
| Warranty: | 2 years |
| Gemstone: | Without gemstones |
| Material / Color: | White gold |
| Style / Type: | With plate |
| Gender: | Kids |
| Material: | white gold 585/1000 |
| Weight of the jewelry (gram): | 1,17 g |
| Plate width: | 4 mm |
| Bracelet length: | 13 - 15,5 cm |









