White gold bracelet with heart and diamond, 14K
Code: BR129B
Slovak company
Related products
Product detailed description
Women's bracelet with a heart, made of 14 karat white gold, decorated with a fine diamond.
Crabbell closure.
A certificate and gift wrapping are a matter of course!
Additional parameters
| Category: | Bracelets |
|---|---|
| Gemstone: | Diamond |
| Material / Color: | White gold |
| Symbol: | Heart |
| Gender: | Woman |
| Material: | white gold 585/1000 |
| Approximate weight of the jewelry: | 3,1 g |
| Bracelet length: | 18 - 19,5 cm |
| Chain width: | 4 mm |
| Pendant width: | 11,4 mm |
| Pendant height: | 10,3 mm |
| Type of stone: | diamond |
| Stone cut: | Brilliant |
| Stone weight: | 0,005 ct |
| Cleanliness: | SI |
| Color: | H |









