Gold necklace with pearl and heart-shaped pendant with zircons, 14K white gold
Code: AL1899
Slovak company
Product detailed description
Women's necklace with a pearl and a heart-shaped pendant with zircons.
The pendant is made special by the movable flower inside the heart, which will reflect light and sparkle with every movement thanks to the zircons.
Pen ring fastening.
Additional parameters
| Category: | Necklaces |
|---|---|
| Gemstone: | Swarovski |
| Material / Color: | White gold |
| Symbol: | Heart, Flower |
| Style / Type: | With pendant |
| Gender: | Woman |
| Material: | white gold 585/1000 |
| Jewelry weight (grams): | 2,53 g |
| Chain length: | 42 cm |
| Pendant size (w x h): | 13,5 x 12 mm |









