Gold rosary necklace in 14K yellow gold
Code: 518086
Slovak company
Related products
Product detailed description
Gold necklace - rosary with a medallion of the Virgin Mary and a shiny cross, made of 14 carat yellow gold.
Smooth shiny balls distributed throughout the necklace have a diameter of 3 mm.
Clasp closure.
Additional parameters
| Category: | Necklaces |
|---|---|
| Warranty: | 2 years |
| Gemstone: | Without gemstones |
| Material / Color: | Yellow gold |
| Symbol: | Cross |
| Style / Type: | With pendant |
| Gender: | Woman, Man, Kids |
| Material: | yellow gold 585/1000 |
| Jewelry weight (grams): | 6,65 g |
| Lenght: | 60 cm |
| Pendant size (w x h): | 6,5 x 13,5 mm |









