Gold necklace with pendant with zircons in yellow 14K gold
Code: 0835Z
Slovak company
Related products
Product detailed description
A symbolic necklace made of 14k yellow gold with a cross pendant.
The gold pendant is decorated with clear Swarovski zircons, which gives it elegance and charm.
Additional parameters
| Category: | Necklaces |
|---|---|
| Gemstone: | Swarovski |
| Material / Color: | Yellow gold |
| Symbol: | Cross |
| Gender: | Woman |
| Material: | yellow gold 585/1000 |
| Jewelry weight (grams): | 3,2 g |
| Chain length: | 42 cm |
| Pendant width: | 12 mm |
| Pendant height: | 38 mm |
| Chain width: | 1,3 mm |
| Warranty: | 24 months |









