Gold necklace with black spinels, yellow 14K gold
Code: 1231Z
Slovak company
Related products
Product detailed description
Eternal minimalism that won't ruin anything.
The perfect combination of 14 carat yellow gold with black stones - spinels, creates an interesting gloss.
Additional parameters
| Category: | Necklaces |
|---|---|
| Gemstone: | Black spinel |
| Material / Color: | Yellow gold |
| Gender: | Woman |
| Jewelry weight (grams): | 5,2 g |
| Warranty: | 24 months |
| Stone type: | Black spinel |
| Chain length: | 44cm |
| Material: | yellow gold 585/1000 |
| Chain width: | 3mm |









