5 overených tipov ako správne kombinovať šperky | VIPgold

Miešanie štýlov, materiálov a farieb sa ešte pred pár rokmi považovalo za módnu katastrofu. Našťastie dnes už kombinácia zlatých a strieborných doplnkov nikomu neprekáža. Práve naopak. Je vítaným osviežením každodenného, večerného i prázdninového outfitu. Pripravili sme preto pre vás päť rýchlych tipov ako správne kombinovať šperky a nevyjsť pritom z kurzu. 

1.     Umiestnenie je základ

Pri vyberaní šperkov na pláž či večernú prechádzku letným mestom najskôr zvážte, na ktoré časti tela chcete upriamiť pozornosť. Vo všeobecnosti sú šperky najviditeľnejšie na krku, ušiach, zápästí a prstoch. Samozrejme nemusíte si ozdobiť každú z týchto častí tela, najmä v otázke miešania drahých kovov je niekedy menej viac. No pri citlivom narábaní s farebnosťou a tvarmi vašich šperkov aj v tomto prípade dokážete vytvoriť elegantný vzhľad. 

2.     Šperky majú radi vrstvenie

Vrstvenie nie je trendy len v štýle obliekania, ale aj v prípade kombinovania šperkov. Táto metóda je ideálna najmä ak sa rozhodnete pre kovový mix. Leto navyše miluje bohaté retiazkové variácie. Takže úplne v pohode môžete uletieť v podobe výraznej zlatej retiazky vo vzore „Pancier“ spolu s retiazkou z bieleho zlata s príveskom. Podobným štýlom môžete postupovať aj v prípade náramkov a ak máte prepichnuté uši na viacerých miestach, tak aj s náušnicami.

3.     Nezabúdajte na rovnováhu

Pri vrstvení však nezabúdajte na rovnováhu. Ak sa teda rozhodnete na letnú party vyraziť so štyrmi náramkami a dvomi prsteňmi, dajte si pozor na to, aby vašu ruku nezdobili len zlaté náramky a strieborné prstene. V kombinovaní pôsobí trendy najmä zdravý balans.

4.     Vyberajte šperky podľa pleti

Ak milujete pocit, keď máte na sebe kopec šperkov, tak vedzte, že najlepšie, čo môžete urobiť, je vyberať ich na základe tónu vašej pleti.  Preto ak ste skôr teplejší typ a v lete sa rýchlo opálite do hneda, voľte a kombinujte žlté a ružové zlato. V prípade, že však patríte k svetlejším fototypom so sklonom k začervenaniu pokožky po pobyte na slnku, ideálne sú pre vás kúsky z bieleho zlata. No a ak máte radi i punc luxusu, tak nezabudnite vaše telo ozdobiť i diamantmi.

5.     Dajte šancu zmiešaným šperkom

Pri kombinovaní šperkov sú skvelými pomocníkmi  aj prstene či náušnice z viacerých farebných kovov. Skvelo totiž dotvoria paletu farieb, pre ktoré ste sa v aktuálnom letnom outfite rozhodli vyraziť do ulíc. Za nás teda rozhodne odporúčame siahnuť po briliantovom prsteni z ružového zlata či zlatom náhrdelníku s príveskom a čiernymi Swarovski zirkónmi.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz