Ako zladiť zásnubný prsteň s obrúčkou | VIPgold

Tak a konečne ho máte na prste! Zásnubný prsteň ako z katalógu, ktorý je aktuálne stredobodom nielen vašej pozornosti. Už čoskoro vás tak čaká ďalšia príjemná úloha spojená so zladením zásnubného prsteňa s obrúčkou. Oba prstene spolu symbolizujú puto medzi vami a vašim partnerom. Preto ich vhodné spárovanie nenechajte na náhodu a prečítajte si niekoľko tipov, vďaka ktorým sa vám podarí vytvoriť váš vysnívaný svadobný set.

Dokonalý zásnubný prsteň
Snom asi každej dámy je zásnubný prsteň s diamantom. Je to tak v poriadku, pretože medzi snubným a zásnubným prsteňom je rozdiel. Ten je najvýraznejší v jeho stvárnení. Zásnubný prsteň je určený výhradne pre ženy. Preto sú preň typické väčšie či menšie kamene rôznej hodnoty. Okrem briliantov sú na zásnubných prsteňoch obľúbené napríklad aj štýlové kamene z dielne Swarovski. No na rozdiel od zásnubných sú snubné prstene obrúčky, ktoré sa kupujú pre dvoch. Takže, ak váš partner spolu so zásnubným prsteňom nekúpil i snubné prstene v jednej kolekcii, začnite premýšľať o tom, aká obrúčka sa dokonalo hodí k vášmu zásnubnému prsteňu.

Ako zladiť zásnubný prsteň so snubným prsteňom
Pri hľadaní vhodného snubného prsteňa, ktorý vkusne doplní a vyzdvihne zásnubný sa v súčasnosti medze nekladú. Skôr sa zohľadňuje povaha a štýl jeho nositeľky. Ak máte radi klasiku, tak voľte tradičný tvar obrúčky. Medzi ňou a zásnubným by nemala byť medzera. Takže snubný prsteň zlatý, snubný prsteň s diamantom či atypické snubné prstene sú úplne v poriadku, ak materiálom aspoň sčasti korešpondujú so zásnubným prsteňom. Napríklad jemné svadobné obrúčky zo žltého zlata predstavujú tradičný vkusný model, ktorý decentne doplní aj výraznejší zásnubný prsteň s brialantmi, ale hodí sa samozrejme aj k nežnejším zásnubným prsteňom s jedným kameňom.

Párovanie neštandardných zásnubných prsteňov
V prípade. že ste viac extravagantnejšej povahy a partner vám doprial nezvyčajný zásnubný prsteň z ružového zlata s briliantmi, môžete ho doladiť i so špeciálnou obrúčkou. Vtedy pokojne siahnite  po kombinácii bieleho zlata so žltým či ružovým. Zaujímavé sú napríklad tiež obrúčky s nevšedným prevedením z volfrámu alebo  karbónu. Popri farbe však myslite aj na komfort počas nosenia. Preto ak nemáte radi medzi prsteňmi veľkú medzeru a vlastníte zásnubný prsteň s veľkým guľatým kameňom, voľte zaoblený profil svadobnej obrúčky. Získate tak nadčasový kúsok, ktorý vám poskytne vysoké pohodlie počas nosenia. Oválne až hruškovité kamene v  zásnubných prsteňoch zas skvelo doplní skrútený snubný prsteň s bravúrnym vzorom so žiarivými kamienkami. Tie prsteňu dodávajú glanc a šmrncový nádych.

Pánsky snubný prsteň
Pri výbere obrúčok však myslite aj na vašu polovičku. Pánsky snubný prsteň by mal byť vyrobený z rovnakého materiálu ako dámsky. Farbou zlata sa však môže odlišovať a páni samozrejme môžu tento šperk doladiť k vlastnému vkusu a preferncii. Zladiť ho farebne s hodinkami či farbou zlata, ktorú nosí a preferuje. Môžu no nemusia ho zdobiť kameňmi či voliť atypické tvary.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz