Originálny darček k MDŽ? Tipy na darčeky pre ženu

Blíži sa Medzinárodný deň žien a vy stále nemáte vybratý ten správny darček? Nezúfajte! V tomto článku Vám prinášame tipy a inšpirácie na originálne darčeky, ktoré určite potešia každú ženu. Prekvapte ju tento MDŽ niečím naozaj špeciálnym


História Medzinárodného dňa žien

Viete, čo v skutočnosti každoročne, už od roku 1910, predstavuje 8. marec? Medzinárodný deň žien nevznikol len tak z rozmaru, ale ako odpoveď OSN na štrajk pracujúcich žien z New Yorku v roku 1908, ktoré sa ostrým odbojom snažili poukázať na problémy spojené s príliš dlhými pracovnými dňami, nízkym platom a zlým postavením v spoločnosti oproti mužským náprotivkom. Dnešné ponímanie tohto dňa skôr oslavuje ženy za ich úspechy v rôznych sférach, od pracovných, až po osobné víťazstvá každodenného života. Zároveň si pripomína neutíchajúci boj za rovnocennosť tak, ako v roku 1908.

Deň žien má dokonca i svoju farebnú značku, ktorá spája farby zelenú, bielu a fialovú, ako symboly nádeje, zadosťučinenia, čistoty a hrdosti. Pochopenie a boj za ženské práva nezačína a nekončí na jednom marcovom dni, ide o snahu, pripomínanie sa v bežnom živote, aké dôležité je byť vypočutou, mať svoj hlas a nemať strach ho v spoločnosti použiť, ísť za lepšími pracovnými ponukami vo vyšších pozíciách bez obavy z neprijatia. Je to o nás všetkých neobyčajno-obyčajných ženách, ktoré chceme lepšie zajtrajšky i pre budúce generácie nebojácnych žien.

Tipy na darčeky k MDŽ

V posledných rokoch si 8. marec môžeme spojiť i s možnosťou obdarovania žien pozornosťami akéhokoľvek charakteru a my vám ponúkame inšpirácie, ktoré sú dostupné aj priamo v našom showroome.

Kytice a kvety

Ktorú ženu by nepotešil kvietok z lásky a úcty k nej samotnej? Taká sa veru nenájde, preto neváhajte s kúpou pestrofarebných kvetov, ktoré budú pripomínať pomaly sa zobúdzajúcu jar a v kútiku duše potešia.  

Sladké a chutné darčeky

Bonboniera, lahodná čokoláda, alebo dnes čoraz obľúbenejšia ovocná kytica plná chutných a zdravých maškŕt, v podobe ovocia namočeného v kvalitnej tmavej čokoláde, si odomkne cestu k žene a dá jej najavo, že si ju vážite a jej deň špeciálne oslávite. 

Kvalitné šperky

Zlaté náramky

Obdarujte ženu krásnym a zmysluplným náramkom zo 14 karátového zlata, v kombináciách od bieleho až po ružové. Nápadom sa medze nekladú. U nás nájdete vzory, hrubšie náramky, jednoduché motívy s centrálnym vzorom i pre mladšie ženy, dokonca aj detské náramky pre malé slečny.

Zlaté retiazky

Ak vás nezaujal náramok a želali by ste si niečo prepracovanejšie, ešte vždy môžete siahnuť po náhrdelníku, alebo retiazke s jednotným vzorom v 14 karátovom zlate a nekonečných možnostiach od srdiečka, až po nesmrteľnú perlu zdobenú zirkónmi, či briliantmi.

Zlaté prstene

Čo tak prsteň v 14 karátovom zlate s briliantmi pre vašu vyvolenú ženu? Nepochybne by potešil a zabodoval na plnej čiare, nakoľko prstene nesymbolizujú iba zásnuby, ale akékoľvek vami zvolené životné obdobie, udalosť, ktorú si chcete pripomínať. V našom showroome na vás čakajú kúsky v bielej, žltej, ružovej farbe zlata, spolu s precízne osadenými briliantmi, ktoré dodajú správny šmrnc.

Zlaté náušnice

Pokiaľ by ste túžili Medzinárodný deň žien poňať zľahka, siahnite po zlatých 14 karátových náušniciach, ktoré sadnú každej žene a pri ich kúpe netrafíte výberom vedľa, nakoľko ponúkame štýly pre ženy všetkých vekových kategórií. Od jemných zlatých bodiek, až po dlhé visiace náušnice zdobené žiarivými zirkónmi, ktoré neuniknú oku pozorného človeka. Skúšala vaša žena farebné zirkóny alebo polodrahokam? Nie? Teraz máte správnu chvíľu jej ich zaobstarať do zbierky. Červené, ružové, fialové, i kombinované. To neznie zle, všakže?
 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz