Informácie

Šperky na mieru

Aj keď je naša ponuka zlatých a diamantových šperkov naozaj pestrá a jedinečná, nájdu sa náročnejší klienti, ktorí túžia po úplne unikátnom a originálnom šperku. Už sa nemusíte trápiť a obmedzovať tým, že ste nikde nenašli ten pravý kúsok pre vyvolenú osobu Vášho srdca.

Ste na správnom mieste, my Váš sen premeníme na skutočnosť. Teraz si môžete dopriať šperk, ktorý splní všetky Vaše predstavy a bude odzrkadľovať charakteristické črty Vašej osobnosti.

Ak máte záujem pozdvihnúť úroveň Vášho nového šperku o level vyššie a posilniť tak jeho investičný charakter, radi Vám pomôžeme s výberom vhodného medzinárodne certifikovaného diamantu podľa Vašej predstavy, z ktorého Vám následne vyrobíme šperk podľa predstáv a na mieru. 

Na požiadanie Vám radi navrhneme a vyrobíme šperk na mieru, podľa Vašej predstavy a rozpočtu. Váš nový šperk môže byť osadený s diamantom presne podľa Vašich predstáv a možností. Váha, čistota, farba, výbrus, typ medzinárodného certifikátu; aj tieto parametre diamantu si budete môcť zadefinovať už pred výrobou Vášho unikátneho šperku na mieru. Jedinečného a pre Vás osobne.

Pokojne nás kontaktujte, radi Vám pomôžeme zhmotniť Vaše predstavy na pútavú skutočnosť.

IGI-&-GIA 

Tradícia už od 1998

Vďaka dlhoročnému profesionálnemu prístupu a najvyššej kvalite výrobkov sme s Vami už od roku 1998.

Naša spoločnosť VIPgold, s. r. o. je registrovaná v zozname podnikateľov s drahými kovmi vedenom Puncovým úradom Slovenskej republiky a máme riadne pridelenú zodpovednostnú značku.

V roku 2008 sme na Slovensku spustili prvý internetový obchod zameraný na zlaté a diamantové šperky.

Odvtedy vzniklo ale aj zaniklo mnoho výrobcov a predajcov. My sme tu však stále s Vami a budeme tu pre Vás ešte ďalšie desaťročia.

VIPgold_logo_since1998

Certifikáty ku šperkom a diamantom

  

 

gia-logo

 

Certifikát originality k diamantovým šperkom je u nás samozrejmosťou. Pri všetkých diamantových šperkoch poskytujeme certifikát autenticity šperku a certifikát k použitým diamantom.

Pri vybraných šperkoch, ktoré majú osadený centrálny diamant väčší ako cca 0,20ct, máte možnosť získať k diamantu aj medzinárodný certifikát, napr. GIA, IGI alebo HRD. Ak diamantový šperk disponuje medzinárodným certifikátom, uvádzame to pri danom šperku. 

Ak máte záujem pozdvihnúť úroveň Vášho nového šperku o level vyššie a posilniť tak jeho investičný charakter, radi Vám pomôžeme s výberom vhodného medzinárodne certifikovaného diamantu podľa Vašej predstavy, z ktorého Vám následne vyrobíme šperk podľa predstáv a na mieru. 

Na požiadanie Vám radi navrhneme a vyrobíme šperk na mieru, podľa Vašej predstavy a rozpočtu. Váš nový šperk môže byť osadený s diamantom presne podľa Vašich predstáv a možností. Váha, čistota, farba, výbrus, typ medzinárodného certifikátu; aj tieto parametre diamantu si budete môcť zadefinovať už pred výrobou Vášho unikátneho šperku na mieru. Jedinečného a pre Vás osobne.

Pokojne nás kontaktujte, radi Vám pomôžeme zhmotniť Vaše predstavy na pútavú skutočnosť.

 IGI-&-GIA

GIA_DD_1920x1080

GIA-laser-inscription

Zlato a puncové značky

PUSR

Tak ako má každý náš diamant svoj certifikát pravosti, na ktorom nájdete informácie o jeho výbruse, farbe, karátovej hmotnosti a čistote; tak každý náš šperk z drahého kovu podlieha pravidlám značenia, o ktorých rozhoduje štátny úrad nezávislý od obchodníka / predajcu. Preto všetky naše šperky pred expedovaním zákazníkovi prechádzajú kontrolou na Puncovom úrade Slovenskej republiky, ktorý ich preskúma a patrične označí. Puncový úrad okrem značenia šperkov vedie aj register výrobcov a predajcov drahých kovov a vykonáva tiež puncovú inšpekciu.

Naša spoločnosť VIPgold, s. r. o. je registrovaná v zozname podnikateľov s drahými kovmi vedenom Puncovým úradom Slovenskej republiky. Máme pridelenú zodpovednostnú značku, ktorá obsahuje písmená VIP umiestnené v obdĺžniku.

 

ZZ_VIP

Na každom svojom šperku môžete badať viacero druhov značiek, akými sú štátne puncové značky, rýdzostné značky a zodpovednostné značky. Rýdzostné a zodpovednostné značky môžu aplikovať samotní výrobcovia, no štátnu puncovú značku môže aplikovať na drahý kov výlučne Puncový úrad Slovenskej republiky.

Každá z týchto značiek Vám poskytuje isté informácie o danom šperku / kove. Ako prvé sa najčastejšie sledujú práve štátne puncové značky, pri ktorých už iba na základe ich tvaru je možné si overiť, aký druh kovu práve držíte v rukách.

Rýdzostné značky udávajú číselnú hodnotu označujúcu rýdzosť kovu, z ktorého je šperk vyhotovený. Číselný údaj rýdzosti Vás informuje o tom, aký je pomer hmotnostného obsahu drahého kovu v zliatine či predmete. Táto hodnota je udávaná v karátoch. No pozor, netreba sa pomýliť, karáty sa spomínajú tiež pri určovaní váhy diamantov. Majú označenie ct a vyjadrujú hmotnosť drahokamu (1,00ct = 0,2g). Karáty určujúce podiel zlata v zliatine majú označenie K a delia sa na 24 častí.

  • 9 karátové zlato môžete spoznať na základe označenia 375. Z toho vyplýva, že pomer zlata v konkrétnej zliatine je na úrovni 37,5% a všetko ostatné sú rozličné prímesy
  • 14 karátové zlato, z ktorého najčastejšie vyrábame šperky aj my, má číselné označenie 585. To znamená, že pomer výskytu rýdzeho zlata v zliatine je 58,5% (585/1000)
  • 18 karátové zlato má označenie 750 (750/1000), pretože obsahuje až 75% rýdzeho (čistého) zlata    
  • 24 karátové zlato (rýdze) má označenie 999,9, takže prítomnosť iných kovov je prípustná iba minimálne. Táto rýdzosť sa však na výrobu šperkov skoro vôbec nepoužíva, nakoľko je zlato tejto rýdzosti príliš mäkké a šperk by počas nosenia oveľa viac podliehal opotrebovaniu, či dokonca by bol náchylný na prípadné deformácie

Ďalším typom značiek sú už vyššie spomínané zodpovednostné značky. Ide o značku, ktorú dáva na šperk samotný výrobca. Takéto značenie prideľuje výrobcovi či obchodníkovi taktiež príslušný puncový úrad. Spravidla sa na tento účel používajú iniciály firmy. Všetky šperky vyrobené zo zliatin zlata, striebra či platiny a na území Slovenskej republiky, musia mať na sebe zodpovednostnú a štátnu puncovú značku. Rýdzostná značka povinná nie je.

Počiatky puncovania drahých kovov na území dnešného Slovenska siahajú až k vláde prvého Uhorského kráľa Štefana, ktorý podporoval prílev nových zvyklostí a odborných poznatkov. Za vlády jeho nasledovníkov prichádzali zlatníci z Francúzska, Talianska i Nemecka. Od 15. storočia sa na výrobkoch z drahých kovov začínajú objavovať značky popisujúce meno výrobcu, ako aj čas a miesto vyhotovenia predmetu. Najčastejšie však značky hovorili iba o rýdzosti daného kovu. Od tých čias prešiel postupne puncový úrad viacerými etapami, o ktorých si môžete bližšie prečítať priamo na stránkach tohto štátneho úradu.  

Nealergénne materiály

Najkvalitnejšie kovy a kamene používané v našej výrobe sú nealergénne.

Keď príde na nosenie šperkov, pohodlie je rovnako dôležité ako samotné šperky. Naším cieľom je zabezpečiť, aby vaše osobné a jedinečné dizajnové šperky nielen dobre vyzerali, ale aby ste sa v nich cítili komfortne a bezpečne.

Ródiované šperky sú úplne hypoalergénne. Vrstva galvanicky naneseného ródia tvorí akúsi bariéru medzi zliatinou zlata a Vašou pokožkou. Toto pokovenie ródiom sa však dennodenným nosením, stykom s predmetmi, používaním parfémov, či lakov a krémov po čase môže opotrebovať. Postupom času sa táto jemná mikro vrstva ródia (cca 6 mikrónov hrúbky) narúša a otiera, čo má vo výsledku za následok aj zmenu farby - z dokonale "bieleho" zlata ošetreného ródiom sa postupne odkryje skutočná nažltlá farba zliatiny bieleho zlata.
Dobrou správou však je, že ródium Vám opätovne na šperk radi v našej dielni nanesieme. Táto služba je spoplatnená a je spojená s úplným obnovením pôvodného povrchu a celkového vzhľadu šperku.

Záruka najnižšej ceny

VIPgold_logo_since1998

Našou hlavnou motiváciou je prinášať na trh kvalitné a luxusné šperky za prijateľné ceny, ktoré prispôsobujeme aktuálnej cene na trhu s komoditami. Samozrejme myslíme na individuálne potreby a možnosti zákazníkov a snažíme sa im vychádzať v ústrety, o čom svedčia tisíce našich spokojných klientov.

Na to, aby ste si mohli dopriať vkusný a zároveň kvalitný šperk v prijateľnej cene už nemusíte byť solventný, stačí Vám dobrý vkus. 

Zľava na ďalší nákup

VIPgold_logo_since1998

Vernosť si vážime a preto Vám dávame možnosť si pri nasledujúcom nákupe uplatniť zľavu.

Výšku zľavy Vám definujeme na základe predchádzajúcich nákupov. 

Doprava zadarmo nad 40€

doprava

Doručenie je pri nákupe šperku v hodnote vyššej ako 40€ na adresu zdarma.

Osobný odber je možný v našom showroom-e na Tomášikovej 5 v Bratislave (platba možná v hotovosti alebo platobnou kartou).

Tovar pred expedovaním ku Vám dôkladne finálne skontrolujeme, bezpečne zabalíme a poistenou zásielkou obratom expedujeme ku Vám na adresu / výdajné miesto / Z-BOX / BalíkoBOX:

Slovenskou poštou - doručenie do 3 pracovných dní (podľa dostupnosti tovaru:)
- objednávka nad 40 € - doručenie zdarma
- objednávka do 40 € - doručenie za 3€

Kuriérom - doručenie zväčša do 24 hodín počas pracovných dní (podľa dostupnosti tovaru):
- objednávka nad 40 € - doručenie zdarma
- objednávka do 40 € - doručenie za 5€
 
 packeta_Zbox
 

Doručenie do štátov EU a iných krajín:

120 dní na výmenu

VIPgold_logo_since1998

Možnosť bezplatnej výmeny, alebo úpravy veľkosti je do 120 dní od zakúpenia tovaru.

Výmena je možná, ak tovar nie je personalizovaný alebo vyhotovený na mieru a to za produkt v rovnakej alebo vyššej hodnote.

Doživotný bezplatný servis svadobných obrúčok

VIPgold_logo_since1998

Doživotný bezplatný servis pre Vás znamená, že po dvoch rokoch od zakúpenia si môžete každé dva roky nárokovať nasledujúce úkony:

  • dôkladné vyčistenie svadobných obrúčok
  • kontrola osadenia kameňov v obrúčke
  • vyleštenie svadobných obrúčok
  • obnovenie povrchu obrúčok (matovanie, opieskovanie a iné)
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz