Nakupovanie

Luxusné balenie zadarmo

Ku každému šperku obdržíte luxusné darčekové balenie zdarma.

 

 

 

Ako zistiť veľkosť prsteňa?

VIPgold_logo_since1998

Pokiaľ ide o zásnubný prsteň, vo väčšine prípadov je jeho kúpa pre budúcu nositeľku prísne stráženým tajomstvom a kupujete ho zvyčajne len raz za život. Ako v tom prípade zistiť, ktorú veľkosť (číslo) zakúpiť? Nenecháme Vás však v tom samotných a spísali sme pre Vás zopár rád, ktoré by Vám mohli v tejto situácii pomôcť. Nechajte sa inšpirovať našimi skúsenosťami.           

  • Keď máte v blízkom okruhu vyvolenej osobu, ktorej môžete plne dôverovať, že Vaše tajomstvo nevyzradí a že bude spolupracovať skutočne nenápadne, môžete ju požiadať o pomoc. V takom prípade napríklad zájde len tak na nákupy s Vašou partnerkou jej sestra, mama, kamarátka, veľkosť prsteňa nenápadne zistí, a potom Vám ju jednoducho prezradí.  Alebo ako zámienka Vám môžu poslúžiť blížiace sa narodeniny niektorého člena vašej rodiny a Vašu priateľku môžete požiadať o pomoc s výberom darčeka v podobe prsteňa. Odporúčame vybrať si za terč takého rodinného príslušníka, ktorý má podobnú veľkosť ruky ako dotyčná. Spoločne vyberiete „darček“, ktorý vám nakoniec odhalí veľkosť, ktorá padne i jej. Túto akciu je ale dobré zrealizovať dlhší čas predtým, ako plánujete partnerku prekvapiť, aby nič neočakávala a nevytušila. Menej je niekedy viac, radšej odhadovať, ako vyzradiť tajomstvo.

Ak sa však najradšej spoliehate sám na seba, máme viacero možností, ako sa zahrať na detektíva.

  • Skúste si požičať niektorý z jej prsteňov. Ale pozor, musí to byť nenápadne, takže by malo ísť o taký kúsok, ktorého stratu si nevšimne hneď ráno, keď si bude chcieť dať obľúbený šperk na prst. Okrem toho dbajte na to, aby to nebol prsteň, ktorý zapadá prachom práve preto, že jeho veľkosť je nevyhovujúca a partnerka ho teda vôbec nenosí. Dôležité vedieť je, na ktorom prste ktorej ruky ho nastávajúca nosí, keďže každý prst každej ruky má odlišnú veľkosť. Keď už máte vhodný prsteň v hrsti, veľmi jednoducho Vám ho odmeriame, a dokonca Vám môže poslúžiť aj ako pomocník pri výbere vhodného typu, farby zlata, a podobne. 
  • Chápeme, že táto akcia sa niektorým z Vás môže javiť ako príliš riskantná. Pre opatrnejších odporúčame zapožičať si prsteň iba na chvíľku, a následne ho na milimeter presne odmerať, prípadne pozorne a čo najpresnejšie ho obkresliť na papier. Pre istotu aj zvonku, aj zvnútra, aby ste mali istotu, že sa s Vaším výtvorom bude dať čosi urobiť :-)
  • Ďalšou možnosťou je skúška daného prsteňa na vlastnom prste. Keď sa bude Vaša partnerka sprchovať alebo sa uloží na spánok, navlečte si jej obľúbený prsteň na svoj prst (napríklad na malíček či prstenník) pokiaľ to až pôjde a dané miesto si následne zapamätajte, v lepšom prípade priamo zaznačte. My Vám potom požičiame meracie krúžky, ktorými ľahko zistíte veľkosť prsteňa Vašej partnerky.
  • Vieme, že občas sa nepodarí vykonať ani jednu z predchádzajúcich možností. Alebo je Vaša milá tou ženou, ktorá až do zásnub žiadne prstene nenosí. Pokiaľ však máte dobrý odhad, nezúfajte si! Stačí, ak vezmete ruku Vašej milovanej do svojich rúk a zamilovane si ju obhliadnete. Partnerka bude rada, že sa jej takto nežne venujete a Vy budete mať čas prezrieť si jej prsty a porovnať ich so svojimi. Táto metóda, samozrejme, nie je tá najpresnejšia, ale verte nám, veľakrát je približný odhad lepší, ako situácia, v ktorej nemáte ani tušenia, že prstene sú vyrábané v rôznych veľkostiach ;-) 


                                                       

Čo ak veľkosť prsteňa predsa len netrafíte?
Nič sa nedeje. Vymysleli sme to za Vás a na naše náklady ;-)

Aj keď sme Vám poskytli niekoľko tipov, ako veľkosť prsteňa zistiť, berte prosím na vedomie, že to bude stále iba orientačné číslo veľkosti. Ak má totiž ísť o dokonalé prekvapenie, nie je možné akoukoľvek "detektívnou" cestou určiť presnú veľkosť bez toho, aby si ju Vaša partnerka sama odmerala. Táto informácia Vás však nemusí vôbec zarmútiť. Zlato je totiž kov, s ktorým sa dá pekne pracovať.

Prax nám ukazuje, že väčšina prsteňov zo zlata sa dá zväčšiť alebo zmenšiť o dve-tri čísla, v niektorých prípadoch pokojne i o viac. Takúto úpravu je možné vykonať bez akýchkoľvek deformácii či poškodenia prsteňa. Preto sa nemusíte obávať kúpy prsteňa, ktorý bude o niečo väčší či menší, ako by partnerka potrebovala. Keď už bude tajomstvo úspešne odhalené, môžete spolu prísť a veľkosť šperku Vám prispôsobíme presne na mieru Vašej vyvolenej. Pre samotný šperk je však lepšie, keď sa upravuje z menšej veľkosti na väčšiu, preto v rámci rozhodovania voľte radšej menšie číslo.

Keďže je každý šperk typovo rozdielny, aj k jeho úprave pristupujeme vždy individuálne. Všeobecne sa však ale dá konštatovať, že prsteň s jedným centrálnym kameňom je na úpravu vhodnejší ako multikameňový prsteň. Samostatnou kapitolou je úprava o viacero čísiel. Zásadne sa takéto veľké úpravy veľmi neodporúčajú a častokrát sa ani nedajú zrealizovať, preto Vám kladieme na srdce - skúste byť pri meraní či zisťovaní čísla predsa len dôslední čo najpresnejší :) Prsteň musí byť dostatočne tesný, aby samovoľne neskĺzol z prsta, no zároveň dostatočne voľný, aby sa dal komfortne pretiahnuť cez kĺb pri skladaní.

Pre zaujímavosť Vám uvádzame ešte zopár informácii o veľkostiach. Naše ruky sa navzájom veľkostne líšia. Tá ktorou píšeme (a teda tiež vykonávame všetky každodenné činnosti), býva spravidla silnejšia. Preto dávajte pozor, ktorú ruku pri meraní beriete do úvahy. Pri skúšaní obrúčok napríklad môže byť problém, ak si skúšate veľkosť pravej ruky a plánujete ich potom nosiť na ľavej ruke. Neodporúča sa merať prsty po namáhavej fyzickej aktivite, či v prípade studených rúk (prsty sú vtedy tenšie ako obvykle). Denný čas a aj počasie ovplyvňujú správne meranie.

Najčastejšia dámska veľkosť zväčša býva 50 - 53, pánska 60 - 63.

Prstene so širšou plochou sedia na prste tesnejšie ako úzke prstene. Preto treba brať do úvahy, či plánujete kúpiť prsteň podobnej šírky ako je ten, ktorý máte doma k dispozícii na meranie.

A aby toho nebolo málo, veľkosť prsta sa mení nielen v závislosti od ročného obdobia, ale častokrát aj v priebehu dňa v závislosti na prekrvení našich rúk. Niekto je na tieto zmeny náchylný menej, niekto viac. Vo všeobecnosti sa však dá povedať, že v zime sú prsty stiahnuté (prsteň sa môže pretáčať a pohybovať), ale v lete zasa o čosi širšie. Takisto ráno môže byť problém prsteň nasadiť, pretože prst býva mierne opuchnutý. Vtedy odporúčame umyť ruky studenou vodou.

Pri meraní veľkosti obrúčok odporúčame navštíviť priamo našu pobočku alebo lokálne klenotníctvo a nechať si zmerať veľkosti pomocou profesionálnych meracích krúžkov pre obrúčky. Nepoužívajte, prosím, na meranie veľkosti obrúčok papierové krúžky, ktoré kolujú internetom, prípadne iné alternatívne metódy. Presnosť týchto meraní je nedôveryhodná. Prípadne nás kontaktujte a zašleme Vám merací prúžok (nastaviteľný prúžok z plastu) na zmeranie veľkosti v pohodlí Vášho domova. Merací prúžok vám expresne a zadarmo pošleme na Vašu adresu. Sme tu pre Vás.

r329-10588

Nákup na splátky Quatro

Prečo nakupovať na splátky
Rýchly, jednoduchý a šikovný nákup na splátky cez Quatro vám dovolí nakupovať kedykoľvek, a zároveň si cenu výrobku rozložiť do menších, pravidelných splátok. Tovar tak budete môcť používať hneď po doručení domov, no nezaťažíte vašu peňaženku či rodinný rozpočet.
S Quatrom si budete môcť nastaviť splácanie tak, ako vám to vyhovuje. Zvoliť si výšku akontácie podľa vlastných možností, vybrať si výšku pravidelnej mesačnej splátky ako aj dobu splácania.
Cez Quatro kalkulačku máte možnosť prepočítať si vaše splátky a zvoliť si svoju kombináciu splácania.
Ako sa šikovne nakupuje online
Vyberte si tovar v našom e-shope a v spôsobe platby si zvoľte  ,,Nákup tovaru na splátky cez Quatro,,.  Po dokončení a odoslaní objednávky budete automaticky presmerovaní na stránku Quatra kde budete môcť vyplniť Žiadosť o nákup tovaru na splátky
Vyplňte žiadosť o nákup na splátky a priložte požadované doklady.
Schvaľovanie žiadosti prebehne online. Obratom dostanete aj odpoveď o jej stave. 
Po schválení podpíšete zmluvu o spotrebiteľskom úvere v online prostredí. V prípade, ak nemáte zriadenú službu Nonstop banking od VÚB banky 
https://nib.vub.sk/, bude Vám zriadená v procese spracovania žiadosti. Následne si v Nonstop bankingu nájdete aj podpísanú zmluvnú dokumentáciu k spotrebiteľskému úveru.
Po schválení nákupu Vám vybratý tovar bude doručený podľa doby dodania na adresu uvedenú v objednávke.
(Ak Vám nedajbože Quatro neschváli pôžičku budeme Vás kontaktovať telefonicky a prejednáme možnosti s vami.. V prípade  že nebudete chcieť využiť inú možnosť platby objednávka bude stornovaná. Tak že sa napr. nemusíte báť že Vám tovar bez súhlasu pošleme na dobierku.. )
Ponuka splátkových produktov
Pevné splátky
Ak nechcete platiť žiadnu akontáciu a mesačne platiť čo najmenej, splátkový produkt Pevné splátky vám bude vyhovovať. Tu si môžete zvoliť výšku splátky už od 10 € mesačne a presne rovnakú, okrúhlu sumu, budete platiť každý mesiac. Splácať môžete v sumách od 10 € až po 130 € mesačne po dobu 12 - 60 mesiacov, a to úplne aj bez akontácie. Výška úveru od 100€ do 5 200€.
Šikovné splátky
Ak chcete splácať iba nejakú časť ceny výrobku a svoje splátky si chcete nastaviť tak, aby vám boli šité na mieru, splátky Štandard sú práve pre vás. Viete si pri nich zvoliť výšku akontácie od 0% - 50% z ceny výrobku, zvoliť si dobu splácania od 6-60 mesiacov a podľa toho nastaviť výšku mesačnej splátky. Výška úveru od 100€ do 10 000€.
ČASTÉ OTÁZKY
Aké sú finančné limity pre nákup výrobku na splátky?
Nakupovať na splátky môžete výrobky od 100 € až do 10 000 €.
Kto môže žiadať o úver na nakupovať na splátky?
Naše spotrebiteľské úvery môže využiť každá fyzická osoba vo veku od 18 do 75 rokov, ktorá je spôsobilá na právne úkony, je občanom SR alebo má trvalý pobyt na území SR a má pravidelný a trvalý zdroj príjmov (napr. mzdu, rentu, dôchodok, a pod.).
Aké doklady budem pri nákupe potrebovať?
Zamestnaný občan:
- platný občiansky preukaz
druhý platný doklad totožnosti ( pas, vodičský preukaz, karta poistenca..)
Štátny zamestnanec:
platný občiansky preukaz
druhý platný doklad totožnosti ( pas, vodičský preukaz, karta poistenca..)
kópia výpisu z účtu za posledné 3 mesiace ALEBO
výplatné pásky za 3 mesiace ALEBO potvrdenie zamestnávateľa o príjme
 
Výsluhový dôchodca:
platný občiansky preukaz
druhý platný doklad totožnosti ( pas, vodičský preukaz, karta poistenca..)
rozhodnutie (výmer) o priznaní/zvýšení/znížení dôchodku ALEBO
potvrdenie z pošty dokladujúce príjem a výšku dôchodku ALEBO
kópia výpisu z účtu za posledný mesiac
 
Starobný/invalidný dôchodca:
platný občiansky preukaz
druhý platný doklad totožnosti ( pas, vodičský preukaz, karta poistenca..)
 
Živnostník:
platný občiansky preukaz
druhý platný doklad totožnosti ( pas, vodičský preukaz, karta poistenca..)
daňové  priznanie k DZP a detail potvrdenia z portálu FS podpísané klientom A doklad o zaplatení dane ALEBO
potvrdenie o výške dane na základe podaného daňového priznania a potvrdenie o zaplatení dane vystavené finančnou správou A
predbežná účtovná závierka (príjem a obrat za obdobie nepokryté daňových priznaním) ALEBO
výpisy z účtu za posledné 3 mesiace
Zamestnanec v zahraničí:
platný občiansky preukaz
druhý platný doklad totožnosti ( pas, vodičský preukaz, karta poistenca..)
kópia výpisu z účtu za posledné 3 mesiace
výplatné pásky za posledné 3 mesiace
potvrdenie zamestnávateľa o príjme ALEBO
pracovná zmluva s prekladom
Je zaručené, že úver dostanem?
Samotné spísanie a podanie žiadosti o poskytnutí úveru neznamená, že dôjde k uzavretiu zmluvy o spotrebiteľskom úvere. Poskytovateľ úveru rozhodne, na základe údajov, ktoré ste mu zaslali, či vám úver schváli a poskytne.
Ktorý úverový produkt je najlepší?
Záleží na vašich možnostiach a požiadavkách. Ponúkame široké portfólio splátkových produktov, z ktorého si každý môže vybrať. Môžete si nastaviť akontáciu (priamou platbou z vlastných prostriedkov), dĺžku splácania aj výšku splátky a produkt si sami prispôsobiť svojím možnostiam tak, aby splátky neprípustne nezaťažili váš osobný finančný rozpočet.
Kde nájdem po nákupe na splátky informácie k môjmu úveru a zmluvnej dokumentacii?
Informácie o úvere a zmluvnú dokumentáciu nájdete v Internet bankingu. Viac informácií TU.
Je možné odstúpiť od splátkovej zmluvy?
Áno. Aj pri nákupe na splátky je možné odstúpiť od zmluvy o spotrebiteľskom úvere, a to do štrnástich dní od jej uzavretia. Žiadosť o odstúpenie úveru musí byť v písomnej forme. Najneskôr do tridsať dní odo dňa odoslania odstúpenia ste povinný vrátiť poskytovateľovi úveru istinu úveru, vrátane úrokov od doby poskytnutia úveru do doby vrátenia istiny úveru.
Kedy mi bude doručený výrobok?
Záleží na vami zvolenom výbere dopravy a dostupnosti výrobku. Akonáhle je ale váš úver schválený, začíname pracovať na expedícii vašej objednávky.
Ako sa dozviem číslo bankového účtu, na ktoré mám zasielať splátky, a potrebný variabilný symbol?
Číslo účtu pre splácanie splátok a variabilný symbol nájdete v Zmluve o spotrebiteľskom úvere (Nonstop banking od VÚB: https://nib.vub.sk/) a zároveň Vám tieto údaje budú doručené poštou spolu so splátkovým kalendárom. Číslo účtu pre splácanie splátok nájdete aj na stránke www.quatro.sk v časti oznamy https://www.quatro.sk/oznamy/.
Môžem úver splatiť aj predčasne?
Predčasné splatenie úveru je tiež možné. Pre viac informácií kontaktujte infolinku Quatra: 0850 123 440.

https://www.youtube.com/watch?v=i2tDOo-HGNU

Ako vybrať správnu dĺžku náramku

Vaše pohodlie je vždy na prvom mieste. Nosenie náramku musí byť pohodlné a nemalo by vás nijako obmedzovať.

Vhodnú dĺžku náramku s klasickým zapínaním (karabínka, perový krúžok alebo mechanický uzáver) určíme pomocou krajčírskeho metru. Ak nemáte poruke krajčírsky meter, postačí Vám aj šnúrka. Zápästie meriame na mieste, kde je najširšie. Náramok by nemal byť príliš tesný a zároveň by nemal byť ani príliš voľný. Pri napnutí ruky by sa mohol roztrhnúť prípade je hrozí riziko jeho straty. Volíme teda náramok o 1,5-2 cm dlhší, ako je nameraný obvod našej ruky. Zvyčajne pre štíhlejšiu ženskú ruku volíme náramky s dĺžkou 17-19 cm. Pre normálnu až hrubšiu dámsku ruku je ideálna dĺžka 19-22 cm.

Pánske náramky majú zvyčajne dĺžku od 20-23 cm. 


Pre správne určenie veľkosti obručového náramku bez uzatvárania držte prsty natiahnuté, ako keby ste si išli dať rukavice, merajte okolo najširšej časti ruky - v oblasti okolo kĺbov. Veľkosť, ktorú ste namerali vydeľte hodnotou 3,14 a dostanete priemer optimálneho náramku, ktorý Vám bude sedieť, prípadne môžete pridať 1 cm, ak ho chcete ľahšie navliecť na ruku.

Ako vybrať správnu dĺžku náramku

Ako vybrať správnu dĺžku retiazky

Neviete, ako si zvoliť správnu dĺžku retiazky alebo náhrdelníka? Neviete si predstaviť, ako bude šperk na Vás vyzerať?
Ponúkame Vám pomôcku, podľa ktorej bude pre Vás výber určite jednoduchší.

Pri výbere retiazky alebo náhrdelníka je vhodné zvoliť ich správnu dĺžku. Tento faktor ovplyvňuje aj to, či sa jedná o šperk slávnostný, alebo na bežné dennodenné nosenie ako napr. jemné diamantové šperky s centrálnou ozdobou. Dôležitý faktor je aj obvod krku a podľa neho teda konečné umiestnenie šperku na ňom, hlavne v letnom období máme viac možností dať vyniknúť našej ozdobe. Ak sa jedná o náhrdelník, ktorý nie je určený iba do hlbšieho výstrihu, zvoľte radšej kratšiu dĺžku retiazky. Náhrdelníky plochého vzoru sedia lepšie v kratšom prevedení dĺžky.

Najuniverzálnejšou dĺžkou, ktorá sa hodí k väčšine oblečenia a pristane takmer každej dáme je 40 až 45 cm. U priemerne vysokej ženy tieto dĺžky pekne sedia vo výstrihu.

umietnenie-retiazky-a-nahrdelnika

Bezpečný nákup

VIPgold_logo_since1998

Naša spoločnosť je certifikovaná v SAEC Bezpečný nákup

SAEC - Slovenská asociácia pre elektronický obchod

SAEC bezpečný nákup

Certifikácia je proces hodnotenia internetového obchodu, ktorý je v prípade úspešného zavŕšenia potvrdený vydaním certifikátu. Certifikovaný obchod SAEC - Bezpečný nákup prináša zákazníkom internetových obchodov záruku a zároveň záväzok internetového obchodníka, že spĺňa základné pravidlá bezpečného a bezproblémového nákupu stanovené certifikačnými pravidlami.

Obchodník okrem iného dodržiava:

  • úplné a pravdivé informácie o prevádzkovateľovi internetového obchodu (IČO a sídlo obchodníka, kontakty na zodpovedné osoby a pod.),
  • úplné a pravdivé informácie o tovare, resp. službe a cenách vrátane všetkých poplatkov,
  • úplné a pravdivé informácie o procese objednávania, dodacích podmienkach a spôsobe vybavenia objednávky (spôsob dodania tovaru, resp. služby, cena za dopravu, možnosti platenia a pod.),
  • spôsob a podmienky uplatnenia reklamácie tovaru, resp. služby,
  • spôsob ďalšej komunikácie so zákazníkom (e-mail, telefón...);

Certifikačné pravidlá stanovuje Slovenská asociácia pre elektronický obchod ako tuzemská autorita pre oblasť elektronického obchodu. Sú vytvorené na základe platných zákonov - najmä Smernice Európskeho parlamentu a Rady pre elektronický obchod, občianskeho zákonníka, zákona o elektronickom obchode, zákona na ochranu spotrebiteľa a certifikačných pravidiel v krajinách EÚ. Certifikačné pravidlá vyžadujú poskytnúť zákazníkovi dostatok informácií potrebných pre rozhodnutie o nákupe a uskutočnenie bezpečného nákupu, ale súčasne nezaťažujú obchodníka nadbytočnými požiadavkami. Uplatňovanie certifikačných pravidiel je predmetom pravidelnej kontroly v certifikovaných obchodoch.

 

Certifikáty ktoré nám boli udelené spoločnosťou SAEC:

Platba vlastným zlatom

gold price

 

Plánujete Vy alebo niekto z vášho okolia zásnuby alebo svadbu? Alebo len chcete potešiť seba alebo blízkych nádherným šperkom? Ak áno, v tom prípade radšej dlho neváhajte. Na grafe vyššie máte možnosť vidieť vývoj ceny zlata za posledných 20 rokov. Zlato v priebehu času len rastie na hodnote.

Vojenský konflikt v susedstve, hospodárska kríza a stúpajúca inflácia môžu spôsobiť ešte výraznejší nárast cien zlata v krátkom časovom horizonte. Cena brúsených diamantov už stúpla. Keďže ide o primárne komodity, z ktorých šperky vyrábame, tak sa to môže prejaviť aj na finálnych cenách našich výrobkov. Pri niektorých druhoch tovaru preto bohužiaľ budeme nútení pristúpiť k zvýšeniu ceny. Rozhodnutie je však samozrejme na Vás. 

U nás môžete platiť aj Vaším starým zlatom. Preto ak vlastníte zlomkové staré zlato, alebo staré šperky, ktoré už nenosíte, teraz sa ich oplatí vymeniť za nový šperk. Nezáväzne prineste Vaše staré zlato na našu pobočku na Tomášikovej 5 v Bratislave a my Vám ho bezplatne ohodnotíme. Pre aktuálnu cenu zlomkového zlata nás neváhajte kontaktovať.

 

gold price Q1-2024_1

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz