Yellow gold bracelet, Armor pattern, 14K
Code: 517901K
Slovak company
Product detailed description
A delicate gold bracelet in the Armor pattern made of 14 karat yellow gold, suitable for everyday wear.
The bracelet is suitable for both ladies and gentlemen.
Carabiner clasp.
Additional parameters
| Category: | Bracelets |
|---|---|
| Gemstone: | Without gemstones |
| Material / Color: | Yellow gold |
| Style / Type: | Subtle |
| Gender: | Woman, Man |
| Material: | yellow gold 585/1000 |
| Width: | 2,9 mm |
| Weight of the jewelry (gram): | 4,01 g |
| Bracelet length: | 22 cm |
| Warranty: | 24 months |









