Figaro bracelet made of yellow gold with gold plate and engraving option, 14K
Code: 67030Z
Slovak company
Product detailed description
The Figaro style bracelet, which includes a gold plate, is made of 14 karat yellow gold.
Crabbell clasp.
The gold plate can be engraved with a text of your choice for an additional fee.
Additional parameters
| Category: | Bracelets |
|---|---|
| Gemstone: | Without gemstones |
| Material / Color: | Yellow gold |
| Style / Type: | With plate |
| Gender: | Man |
| Material: | yellow gold 585/1000 |
| Weight of the jewelry (gram): | 3,75 g |
| Width: | 6,5 mm |
| Bracelet length: | 21 cm |









